Co czwarta osoba w Polsce nie wie czy w Polsce żyją tęczowe rodziny, a co piąta uważa, że ich nie ma.

Co czwarta osoba nie wie czy w Polsce żyją tęczowe rodziny, a co piąte uważa, że ich nie ma. Zobacz pełen raport Jesteśmy rodziną. Co myślą Polacy i Polki o rodzinach osób LGBT+?

Ponad 2/3 osób głosujących na Lewicę i Koalicję Obywatelską odpowiada, że wie o tym, że w Polsce już dziś żyją pary tej samej płci, które wychowują wspólnie dzieci. Największy poziom niewiedzy deklarują osoby, głosujące na Zjednoczoną Prawicę i Konfederację – 32% z nich odpowiada, że nie wie czy w Polsce żyją tęczowe rodziny, a ponad 30% stwierdza, że ich w Polsce nie ma (w tym 9% „zdecydowanie”).

Ponad 2/3 osób głosujących na Lewicę i Koalicję Obywatelską odpowiada, że wie o tym, że w Polsce już dziś żyją pary tej samej płci, które wychowują wspólnie dzieci. Największy poziom niewiedzy deklarują osoby, głosujące na Zjednoczoną Prawicę i Konfederację - 32% z nich odpowiada, że nie wie czy w Polsce żyją tęczowe rodziny, a ponad 30% stwierdza, że ich w Polsce nie ma (w tym 9% "zdecydowanie"). Zobacz pełen raport Jesteśmy rodziną. Co myślą Polacy i Polki o rodzinach osób LGBT+?

Przeczytaj cały raport z badań Jesteśmy rodziną. Co myślą Polacy i Polki o rodzinach osób LGBT+?

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz
Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein
i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Z dumą przygotowane
przez Miłość Nie Wyklucza